Pożyczki online

Pożyczki online

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, firmy pożyczkowe wprowadziły możliwość zawierania umów kredytowych i chwilówek za pośrednictwem internetu. Rozwój technologii komputerowej i coraz powszechniejsza obecność internetu w polskich domach generuje zupełnie nowe oblicze usług pożyczkowych. Szybkie i łatwo dostępne pożyczki w instytucjach pozabankowych stają się jeszcze bardziej wygodne i nie wymagają opuszczania domu.

Trudno wyobrazić sobie wygodniejsze rozwiązanie. Dzięki możliwości zawierania umów kredytowych online starsze osoby, ludzie, którzy pracują do późnych godzin lub po prostu mieszkają bardzo daleko od siedziby firmy pozabankowej, mogą skorzystać z oferty dostępu do szybkiej gotówki. Proces starania się o przyznanie kredytu jest niezwykle prosty i szybki. Nawigacja przygotowana na stronie pożyczkodawcy poprowadzi klienta przez wszystkie etapy i sprawi, że uzyskanie kredytu będzie łatwe i nieskomplikowane. Dodatkowo firmy pozabankowe nie wymagają weryfikacji zarobków i nie sprawdzają klienta pod kątem figurowania w BIK, co także znacznie upraszcza wszystkie formalności.

 

Mann steht an zwei Wegen und muss sich entscheiden

Zanim klient zdecyduje się na złożenie wniosku o przyznanie pożyczki, powinien dokładnie zweryfikować firmę, z usług której ma zamiar skorzystać. W tym celu warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników i rankingami pożyczek dostępnymi w internecie. Pożyczkodawcę można skontrolować pod kątem działalności w KRS, czy pozwolenia wydanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Można zwrócić uwagę na to, czy posiada certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Przeglądając jego stronę internetową, trzeba zwrócić uwagę, czy firma udostępnia wzory umów oraz koszty związane z pożyczkami: prowizje, odsetki czy kary umowne.

Kluczowa jest nie tylko rzetelność i etyka firmy pożyczkowej, ale także oferta, z którą wychodzi ona do klienta. Instytucje parabankowe nie weryfikują swoich klientów pod kątem Bik czy wysokości zarobków, jednak zabezpieczają się przed niedopełnieniem spłaty wysokimi kosztami pożyczek i odsetkami. Większość firm pozabankowych oferuje pożyczki od 100zł nawet do kilkunastu tysięcy. Okres spłaty bywa na ogół krótki. W przypadku chwilówek zadłużenie nie jest rozkładane na raty i obejmuje maksimum trzydzieści dni, przy pożyczkach wyższych – nawet do trzech lat.

 

Portrait Of Business Team In Office Celebrating

Niezwykle ważne jest, by na czas zawierania transakcji pożyczkowej zapewnić sobie niezawodny sprzęt komputerowy i dobre, najlepiej szyfrowane połączenie. Aby sam proces kredytowania przebiegł sprawnie i bez zakłóceń, warto przygotować sobie wcześniej dowód osobisty czy numer rachunku bankowego. Umowa kredytowa jest najczęściej dostarczana w ciągu najbliższych dni za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wymaga się, by zapoznać się z jej zawartością i upewnić się, że jest ona zgodna z tym, co ustaliło się za pośrednictwem internetu. Od umowy online – podobnie jak każdej umowy kredytowej – można odstąpić bez podania przyczyny do 14 dni od jej podpisania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy zmiany decyzji, można zwrócić uzyskaną gotówkę i podpisać stosowne dokumentu unieważniające dokonaną transakcję.

 

Happy business team

Każda pożyczka – również ta zawarta za pomocą internetu – wymaga starannych przemyśleń i analizy sytuacji finansowej, co pozwoli uchronić się przed zadłużeniem i nieprzyjemnościami.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *