Obawy pożyczania w firmach pozabankowych

Obecnie kredyty bez zaświadczeń to niewątpliwa alternatywa wobec znanych ofert bankowych. Od jakiegoś czasu w naszym kraju można odnaleźć sporo instytucji pozabankowych, które gwarantują swoim klientom szybką i niezawodną pomoc pożyczkową w trudnych okolicznościach.

Są one kierowane dla różnych kredytobiorców, jednakże najczęściej korzystają z nich osoby, które nie posiadają szansy na otrzymanie kredytu finansowego w tradycyjnym banku. Pożyczki bez zaświadczeń – jak sama nazwa nam podpowiada, to szansa na uniknięcie obowiązku uzyskania wielu zaświadczeń. To może znacznie przyśpieszyć proces ubiegania się o konieczne środki.

Powinnyśmy jednak pamiętać, że w tej sytuacji trzeba poznać zarówno jasne strony tego typu ofert, jak i ciemne. Warto zatem dokładnie zastanowić się nad swoją decyzją dotyczącą ubiegania się o tego typu zobowiązanie. Do zalet należy na pierwszym planie błyskawiczna decyzja dotycząca otrzymania niezbędnych środków. Dla wszystkich kredytobiorców korzystny jest także fakt, że nie będziemy zmuszeni do wypełniania bardzo wielu różnorakich wniosków, przedkładania podań, lub też zaświadczeń. Nie podlegamy także restrykcyjnej weryfikacji w BIK.

Trzeba jednak brać pod uwagę także różne wady tego typu kredytów. Pożyczki bez zaświadczeń to niejednokrotnie wyższe oprocentowanie. Dla niektórych problematyczne mogą być również niejasno zapisywane zasady w umowach. Konstrukcja umów niejednokrotnie jest niezwykle złożona, co może niekiedy niejasno prezentować kwestie związane np. ze spłatą długu. Pamiętajmy zatem, aby dokładnie i odpowiedzialnie decydować się na tego typu pożyczki. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że podejmujemy słuszną decyzję.